`Van Miiinuuut, VAN Minut` Başbakanım!..

Abdullah Kuloğlu
Yazar : Abdullah Kuloğlu
Email : Abdullah Kuloğlu
Makale Tarihi : 10 Nisan 2014 Perşembe 14:57
Okunma Sayısı : 1130 Kez
  Yazarın Tüm Makaleleri

an minut Başbakan'ım zira, 28 Şubat bitti diye sizi ALDATANLAR var Başbakanım.

'28 ŞUBAT BİTMEDİ!' "Reis'im, Fatih'im, MİLLET İRADEM!"

Seçim sürecinde "Dik Dur Başbakan!" diyen Yakup Köse ve 32 arkadaşı, toplam 200 küsur (!) yıl ceza aldılar henüz taze taze!.. Yanlış anlamayın Başbakan'ım onların çocukları yok! Dikili ağaçları yok Taksim'de! Anaları babaları yok! Var da... o devirlerde 'Allah' diyenlerin çocukları, ağaçları, anaları, babaları sayılmıyordu Başbakanım.

28 Şubat ertesi, iktidarınızın 'Allah' diyen o yüzde 50'nin sesi soluğu kesildikten sonra, kod adı 'noelbaba' olan gazlı, kurşunlu, bol yaralı ve ölümlü, bacadan, damdan, eşikten geldiler Başbakan'ım. "Müslümanlar dik durun" diye seslendikleri için dışarıdaki o yüzde 50 mazlum edilmiş millete... İbretlik yapmak için UYARISIZ, TEKLİFSİZ geldiler.

Reisim, Fatihim, Millet İradem, 'Oy'um! O gün yataklarını siper ettiler, Bolu Dağ'nın sisi gibi boğucu gazdan nefes alabilmek için duvarları deldiler, devletin şefkatli kolları kapıda bekliyordu Başbakan'ım! O kapıya yaklaşanları kurşunladılar!

Adı Sümeyye idi, Bilal idi onların da!.. Çünkü Ey Başbakan'ım, onların da sizin gibi aynı derdin yüreklerini yaktığı kalpleri olan anaları babaları vardı. "Miki mouz" tişörtü giydirdi anası Yakup'a, 'Yakup'unun' hala kuzuluk yaşta olduğu anlaşılsın diye... Halil daha henüz Halil sayılmazdı, yaşı 15 idi.

Anlatsam bitmez Reisim, Fatihim, Millet İradem, 'Oy'um!.. Sizin evlatlarınız gibi, onların da evlatları hedef alındı!

Daha bitmedi Reisim! Van minut Reisim! Daha sekınt minutu var bu hikayenin!

Sonra şefkâtli Adalet Hanım, dediğim gibi taze, 4-5 gün önce verdi tekrar hükmünü. Canlarını kurtarmak için, delinen duvarların, devrilen yatakların, kurşunlarla tutuşan odaların hesabını sordu (!). Hangi hakla canınınızı(!) kurtarmaya çalışırsınz gerekçesiyle, Adalet Hanım'ın namusunu kurtarıyor ya 200 küsur yılla! Halbuki JİTEMCİ Okan İşgör, dışarıda nasıl öldürmek niyetiyle, ölüm emriyle hazırlık yapıldığını İTİRAF ETTİ!!!

Van minut Reis'im! Vaaaaaaaan Minut!

Salih Mirzabeyoğlu var daha! Cezaevinde yatan Salih Mirzabeyoğlu, Zekeriya Şengöz ve 28 Şubat mağduru bir sürü isim var daha!

Reis'im düşünebiliyor musun? (Böyle hitap ettiğim için alınma, üzülme, saygısızlık olarak kabul etme Başbakan'ım, biz o yüzde 50 dedikleri bidon kafalı ve cahil ama suçumuz size destek vermek olanlar samimiyet ve içtenlikten başka yol bilmeyenlerdeniz)

Reis'im düşünebiliyor musun? Devrin o şartlarında, Koskoca Büyükşehir Belediye Başkanı'nı bir şiir okudu diye hapse atanlar, "Müslümanlar Dik Durun, karşınızda leşler var!" diyenlere neler yapmaz!

Reis'im düşünebiliyor musun? Yakup'un -aynı ses ve aynı murad- "Dik Dur Başbakan!" diye haykıran sesi BÜTÜN BİR İKTİDARINIZ BOYUNCA VE HALA 28 ŞUBATI YAŞIYOR! İnanabiliyor musunuz?

Reis'im... Yeni Şafak'tan İsmail (Kılıçarslan) kafayı yemiş! Ciddiye alır mısın bilmiyorum ama diyor ki;

"Biz bu Yakup Köse ve arkadaşlarını en iyisi asalım. Sultanahmet Meydanı'na darağaçlarını kuralım, yüce devletimizin yüksek menfaatleri öyle gerektiriyor diye, alkışlar, hatta tekbirler eşliğinde infaz edelim bu adamları.

Çünkü çok oldu artık bunlar.

Bir kere, sadece varlıklarıyla bile, sizin 'bitti, bitirdik, tarihe gömdük' dediğiniz 28 Şubat sürecinin taş gibi, kale gibi yerinde durduğunun ispatıdır ki bu adamlar, sadece bu suçları bile asılmalarına yeter sebeptir. Nasıl olsa siz 'bitti' diyorsanız bitmiştir.

Hem sadece Yakup Köse ve arkadaşlarını asmak yetmez. Cezaevinde yatan Salih Mirzabeyoğlu, Zekeriya Şengöz ve 28 Şubat mağduru bir sürü dolu ismi de asalım bence. Zira ikide birde size zorluk çıkarıyor bu adamlar. Özgürlük istiyorlar, adalet istiyorlar. Olmaz ki.

Hem zaten özgürlük bunların neyine?"

Gençler çıldırmış! Önüne geleni ziyaret etmişler. STK başkanlarını, yazarları, kanaat önderlerini.. Fotoğraflarını çekmişler! Elektronik imza kampanyası düzenlemişler. Komedi resmen Reis'im ne hallere düştük?!?!

İdris Naim Şahin'in dediği gibi neredeyse "bi takla atacağız" yüzde 50 hep birlikte!..

Atalım mı Reisim, Başbakan'ım, 'Oy'um, Milli İradem! Ha atalım mı? Onu da yaparız! Meclisin önünde "bi takla" eylemi yapabiliriz!

Çünkü Başbakan'ım, "Önemli olan ben değilim, önemli olan Ümmet" diyen şahsiyetli ve omurgalı bir fikir adamı için "bi takla" değil, "bin can" bile vermeye değer!

Vaaaaan Minute Reisim!

Fe eyne tezhebun Başbakanım!

"Mü'minler kardeştir", Kasımpaşalım!

"Bi vücud gibi... Diken batsa... acısını duyar" Milli İradem!..

"Ente hurrun.... Rabia!... Esma" Ümidim!

SAYGILARIMLA ARZ EDERİM!..

Yorum yapmak için lütfen sisteme üye girşi yapı

Üye Olmak İçin Tıklayın | Üye Girişi

Çok Okunan Makaleler